На заводі “Антонов” зібрали перший “Ан-178” без деталей РФ

На заводі "Антонов" зібрали перший "Ан-178" без деталей РФ

Фото: Reuters

Державне підприємство «Антонов» закінчило стапельну збірку літака «Ан-178».

Його замовив уряд Перу для своєї національної поліції. Відповідно до планів, український залізний птах повністю без російської комплектації вилетить до Південної Америки наступного року, повідомляє ТСН.

Це перший серійний «Ан-178». Він міг з’явитися і раніше, погоджуються на держпідприємстві, але конструкторам довелося заново переналаштовувати сотні вузлів та агрегатів під західну електроніку та авіоніку.

– Перший серійний літак буде складатися за відсутності російських компонентів, це дійсно правда. Нас, ДП «Антонов», звинувачували, що кілька років у нас не випускалися серійні літаки і вони не викочувалися з цього цеху. Об’єктивні причини. Багато часу зайняло імпортозаміщення, – повідомив президент ДП «Антонов» Олександр Лось.

Уже готовий фюзеляж, пристиковані крила та хвіст. Тепер ще залишилося протягти кілька сотень кілометрів проводів і буде електрика. Це фактично перша серійна машина, яку майстри збирають без паперових креслень.

Нині у цеху стоять одразу два «Ан-178». Поряд із першим серійним –переобладнують і перший експериментальний. Один будують, з іншого знімають старе, російське обладнання.

Літаком «Ан-178» цікавляться у багатьох країнах світу, наприклад у Туреччині, переконує президент ДП «Антонов» Олександр Лось. Хочуть нову машину і українські силовики. 13 літаків готове замовити Міністерство внутрішніх справ і 15 Міністерство оборони України. Як повідомили на ДП «Антонов», головне, попри  карантин, не вибитися з термінів.

Стапельна збірка завершена, фахівцям «Антонова» ще треба встановити авіоніку, електроніку, гідравліку і пофарбувати машину. Після цього вона відправиться до Перу. Літак зможе відпрацювати років 50. «Антонівські» машини серед своїх авіаційних колег відомі «довгожителі».

 

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.