На окупованому Донбасі вже тиждень немає мобільного зв’язку

На окупованому Донбасі вже тиждень немає мобільного зв'язку

Фото: Pixabay / Jan Vašek

Бойовики на окупованій території Луганської області блокують мобільний зв’язок і соціальні мережі через страйк шахтарів. Проблема, швидше за все, виникла через відсутність електропостачання.

Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, передає РБК-Україна.

Так, на тимчасово окупованій території Луганської області 5 червня було оголошено про початок страйку шахтарів у місті Антрацит. Понад 120 гірників відмовилися підійматися на поверхню до тих пір, поки їм не погасять борги по зарплаті за останні три місяці.

За даними Мінреінтеграції, бойовики під прикриттям “карантинних заходів” намагалися ізолювати страйкарів і заблокували під’їзд до району і міста Ровеньки.

“Було зафіксовано спроби заблокувати в зазначеному районі роботу соціальних мереж та мобільного зв’язку. З усім тим інформація про страйк розповсюдилась. Страйк підтримали гірники шахти “Білоріченська”. Страйк шахтарів на шахті “Комсомольська” триває, понад 100 осіб тиждень залишаються під землею”, – повідомили в міністерстві.

У відомстві додали, що в підконтрольні бойовикам медіа ігнорують та замовчують масштаб страйки шахтарів.

“Для дискредитації це подається як інспірований протест. Натомість, за наявною інформацією, кількох активних прихильників страйкуючих викрали підконтрольні Росії бойовики”, – йдеться в повідомленні.

У прес-службі оператора “Водафон-Україна” підтвердили, що частково на території окупованого Донбасу вже тиждень відсутній мобільний зв’язок українського мобільного оператора.

“Базові станції на непідконтрольній території Луганської області неактивні через відсутність електроживлення. Ми не маємо фізичного доступу до обладнання, і у нас не має можливості дізнатися про причини відсутності живлення та відновити роботу мережі”, – розповіли в прес-службі.

За словами прес-секретаря “Водафон-Україна” Вікторії Павловської, зв’язок зник на окупованій частині Луганської області в ніч з 7 на 8 червня. До цього часу український мобільний оператор міг надавати послуги на території окупованого Донбасу протягом усіх років російської окупації.

Разом з тим бойовики так званої “ЛНР” заявили, що причиною відсутності зв’язку є аварія на телекомунікаційному обладнанні”. У прес-службі українського оператора цю інформацію спростували.

“Нас запитували, перерваний кабель – оптоволокно. Ні, причина не в кабелі. Це не аварія телекомунікаційного обладнання. Це відсутність електроживлення”, – додала Павловська.

Також в оператора пояснили, що подібна ситуація поки спостерігається тільки на окупованих районах Луганської області. Водночас місцеві жителі розповідають, що бойовики змушують населення користуватися мобільним оператором “Лугаком”.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.