МЗС України в День кримськотатарського прапора вимагає від РФ припинити репресії щодо кримських татар

МЗС України в День кримськотатарського прапора вимагає від РФ припинити репресії щодо кримських татар

Фото Миколи Тимченка, ”День”

Міністерство закордонних справ України у День кримськотатарського прапора нагадує РФ про необхідність виконання своїх зобов’язань як держави-окупанта і вимагає припинення репресій щодо українців і кримських татар.

“26 червня відзначається День кримськотатарського прапора, датою святкування якого обраний перший день роботи першої сесії Курултаю кримськотатарського народу II скликання. Саме 26 червня 1991 року, після більш ніж 73-річної вимушеної перерви, відбулося відродження Курултаю кримськотатарського народу, вищого національного інституту корінного народу Криму… Кримськотатарський прапор був затверджений Першим Курултаєм кримських татар у 1917 році. У різні часи він піддавався репресіям та заборонам”, – йдеться в заяві відомства.

У МЗС наголосили, що сьогодні, як і сімдесят сім років тому, російська окупаційна адміністрація намагається зруйнувати кримськотатарську ідентичність, знищується пам’ять про кримськотатарські національні символи, грубо порушуються культурні, мовні та релігійні права корінного народу Криму.

“Україна засуджує політику держави-агресора, спрямовану на знищення кримськотатарської ідентичності, обмеження можливостей використання національної символіки, в т.ч. прапора, порушення прав на здобуття освіти рідною мовою, знищення національних культурних і релігійних пам’яток, пропагування мови ворожнечі та насаджування дискримінації за етнічними та релігійними ознаками”, – наголошується в заяві.

Так, Україна, як наголосили у відомстві, вкотре нагадує Росії про необхідність виконання своїх зобов’язань як держави-окупанта і вимагає припинення репресій щодо українців і кримських татар, виконання наказу Міжнародного Суду ООН від 19 Квітня 2017 року та скасування заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

“Закликаємо міжнародне співтовариство вжити додаткових заходів політико-дипломатичного тиску на РФ і захистити гуманітарне право і права людини на тимчасово окупованому півострові”, – підсумували в МЗС.

Інтервенція РосіїКримПолітикаРосія
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.