МЗС Німеччини викликало посла Росії через хакерську атаку на Бундестаг

МЗС Німеччини викликало посла Росії через хакерську атаку на Бундестаг

Фото: Reuters

Посла РФ у ФРН Сергія Нечаєва викликали в Міністерство закордонних справ Німеччини через хакерську атаку на Бундестаг.

Про це поінформувала прес-служба німецького МЗС, повідомляє Укрінформ.

“Державний секретар Федерального міністерства закордонних справ Мігуель Бергер запросив сьогодні на розмову посла Російської Федерації Сергія Нечаєва. Від імені Федерального уряду він рішуче засудив хакерську атаку на німецький Бундестаг”, – поінформували у зовнішньополітичному відомстві.

Послу повідомили, що у зв’язку з ордером на арешт громадянина РФ Дмитра Бадіна, виданим Федеральним прокурором 5 травня 2020 року, уряд ФРН запустить у Брюсселі режим кіберсанкцій ЄС проти осіб, відповідальних за атаку на німецький Бундестаг, зокрема Бадіна.

Ордер на арешт Бадіна був виданий на підставі підозри у тому, що він разом з іншими особами, особи яких поки що не встановлені, провадив “розвідувальну діяльність проти Федеральної Республіки Німеччина на користь таємної служби іноземної держави”.

Бадіна вважають відповідальним за хакерську атаку на німецький Бундестаг у квітні-травні 2015 року у складі групи APT28.

“Наявні достовірні докази того, що він був членом військової секретної служби ГРУ на момент здійснення атаки”, – заявили в МЗС ФРН.

Окрім того, як зазначили в прес-службі, Федеральний уряд розглядає цю справу у контексті розслідування вбивства в Тіргартені та “залишає за собою право вжити подальших заходів”.

 

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.