МЗС Естонії: Питання Криму та Донбасу – це питання безпеки Європи

МЗС Естонії: Питання Криму та Донбасу – це питання безпеки Європи

Фото: mfa.gov.ua

13 травня перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова провела зустріч з державним секретарем Міністерства закордонних справ Естонської Республіки Йонатаном Всевіовим.

Під час зустрічі перша заступниця міністра висловила щиру вдячність керівництву Естонії за підтримку суверенітету, територіальної цілісності та євроатлантичних прагнень України, повідомляє пресслужба МЗС.

«Ваш візит до Києва є надзвичайно важливим свідченням солідарності між Естонією та Україною, яку ми високо цінуємо», – зазначила Еміне Джапарова.

У свою чергу державний секретар Йонатан Всевіов підкреслив, що «питання Криму та Донбасу – це не лише питання безпеки України, це питання безпеки Європи. Саме тому важливо посилювати адвокаційні зусилля щодо незаконної окупації Криму та тримати це питання в фокусі уваги всіх європейських столиць».

Еміне Джапарова детально поінформувала естонського колегу про ситуацію в тимчасово окупованому Криму, наголосивши на проблемі дезінформації, антиукраїнської пропаганди та мілітаризації освіти. Сторони також обговорили питання підготовки до інавгураційного саміту Кримської платформи та можливості залучення естонських науковців та аналітиків до діяльності її експертної мережі.  

«Ми відзначаємо потужний інтерес з боку світової спільноти до Кримської платформи, яка надає нового імпульсу розгляду кримського питання та актуалізує його важливість на міжнародному порядку денному», – зазначила перша заступниця міністра. Вона також висловила вдячність естонській стороні за підтримку зусиль України з деокупації Кримського півострова.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.