МВФ: Україні слід реформувати юридичну та фінансову системи

МВФ: Україні слід реформувати юридичну та фінансову системи

Фото Reuters

Насамперед в Україні слід реформувати юридичну та фінансову системи, розвивати конкурентоспроможні ринки товарів. Ці реформи автоматично призведуть до позитивних змін у інших сферах.

Про це голова місії МВФ в Україні Іванна Владкова-Холлар сказала у виступі на Міжнародній конференції з питань реформ в Україні у Вільнюсі, передає Укрінформ.

«Ми бачимо необхідність трьох напрямів структурних реформ в Україні. Це юридична та фінансова система, розвиток конкурентоспроможних ринків товарів. Реформування юридичної системи обов’язково вплине на зміни по інших напрямах. Наприклад, зміцнення доброчинності судової влади допоможе створити рівні права для іноземних та національних інвесторів, дозволить краще розглядати позови кредиторів і врегульовувати спори, допоможе знизити ризики в наданні банківських кредитів», – сказала Владкова-Холлар.

Читайте також: Любченко вважає, що Україна цьогоріч отримає транш МВФ
За її словами, Україна з 2014 року втілила багато змін, особливо зважаючи на складні умови, але все ще відстає від європейських партнерів.

Найголовнішими перешкодами до сталого розвитку вона назвала недовіру до судової влади та поширену корупцію.

«Ці реформи непрості та вимагають перспективного бачення, але наслідки ефективного та успішного реформування будуть величезними. Посилюючи юридичну систему, дерегулюючи монополізовані ринки, посиляться можливості для торгівлі. Розширюючи можливості ринку землі, Україна може додати 2-4% до показників зростання, що наблизить країну до темпів зростання інших європейських держав та підвищить рівень життя українців», – сказала голова місії МВФ в Україні.

ЕкономікаПолітика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.