Міносвіти визнало незаконним скасування державної підсумкової атестації в школах Києва

Міносвіти визнало незаконним скасування державної підсумкової атестації в школах Києва

Фото з архіву “Дня”

Наказ Департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації про звільнення у 2019/2020 навчальному році від проходження державної підсумкової атестації не є чинним і не підлягає виконанню.

Про це йдеться в заяві Міністерства освіти та науки.

“Наразі чинне законодавство України не наділяє ані МОН, ані місцеві органи виконавчої влади (чи їхні структурні підрозділи) повноваженнями звільняти учнів від державної підсумкової атестації, що відбувається у формі зовнішнього незалежного оцінювання”, – йдеться у повідомленні.

В МОН зазначили, що відповідно до закону про повну загальну середню освіту, учні отримують документи про освіту після завершення навчання та на підставі результатів річного оцінювання і державної підсумкової атестації.

Також відповідно до вимог законодавства, наказ Департаменту освіти КМДА підлягає державній реєстрації у відповідному територіальному органі Міністерства юстиції України.

“Нормативно-правові акти можуть бути направлені для виконання лише після їхньої державної реєстрації та офіційного опублікування. У разі порушення даних вимог нормативно-правові акти вважаються такими, що не набрали чинності, і не можуть бути застосовані. При направленні на виконання та опублікуванні нормативно-правового акта обов’язковим є посилання на дату і номер його державної реєстрації”, – пояснили в МОН.

Акти органів влади реєструє Міністерство юстиції, його територіальні органи після проведення правової експертизи за умови, що вони видані в межах повноважень та відповідають актам вищої юридичної сили, підкреслили в Міносвіти.

 

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.