Міжнародні резерви України зросли майже на $ 0,8 млрд

Міжнародні резерви України зросли майже на $ 0,8 млрд

Фото з відкритих джерел

Міжнародні резерви України у квітні зросли майже на $ 0,8 млрд та станом на 1 травня становили 25,7 млрд дол.

Про це повідомила пресслужба Національного банку України.

“Станом на 1 травня 2020 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $ 25 695,0 млн. (в еквіваленті). У квітні вони зросли на 3,1%. Збільшенню міжнародних резервів сприяли насамперед операції Національного банку – з управління резервами та на валютному ринку”, – йдеться в повідомленні.

Загалом динаміку резервів упродовж місяця визначали такі чинники: 

По-перше, операції НБУ на міжбанківському валютному ринку. Попит на валюту з боку бізнесу після ажіотажу у березні суттєво знизився у квітні. Пропозиція валюти була більш ніж достатньою для задоволення клієнтських заявок, тож гривня посилила свої позиції, а Національний банк відновив операції з нарощування міжнародних резервів.

Чиста купівля валюти банком у квітні становила $ 678,8 млн. Інтервенції з купівлі валюти проводилися в окремі дні, коли пропозиція валюти була більшою за попит, і загалом становили $ 723,3 млн.

Водночас для згладжування надмірних коливань гривні в бік знецінення Національний банк упродовж місяця продав $ 44,5 млн.

По-друге, операції уряду з управління державним боргом. На обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті загалом було спрямовано $ 303,9 млн. (в еквіваленті). 

З цієї суми $ 128,6 млн. сплачено за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованими у валюті, ще $ 78,0 млн. – за єврооблігаціями (ОЗДП), решта коштів сплачена за іншими зобов’язаннями перед іноземними кредиторами. 

Ці витрати з резервів були частково компенсовані новими надходженнями від розміщення урядом валютних ОВДП на $ 164,4 млн.

По-третє, переоцінка фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на $ 232 млн (в еквіваленті).

Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,5 місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.