Масова COVID-вакцинація в Україні розпочнеться у квітні, – Радуцький

Масова COVID-вакцинація в Україні розпочнеться у квітні, - Радуцький

Фото Reuters

Голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я Михайло Радуцький вважає, що завдяки локдауну в січні вдасться значно зменшити загальну кількість активних хворих та дати перепочити нашим лікарям, а у квітні розпочнеться масова вакцинація.

Про це він заявив у Фейсбуці.

“Я дуже сподіваюсь, що завдяки «канікулам» у січні нам вдасться значно зменшити загальну кількість активних хворих та дати перепочити нашим лікарям. В такому випадку з великою ймовірністю необхідності у черговому локдауні вже не буде. Запасу міцності медичної системи вистачить до квітня, коли почнеться масова вакцинація”, – написав Радуцький.

При цьому парламентарій зауважив, що Україні вдалось уникнути сценарію жорсткого локдауну, а перелік обмежень, запроваджених урядом з 8 до 24 січня, менш суворий, аніж у березні-квітні.

“Економіка не зупиняється: промисловість, транспорт будуть працювати. Тимчасово зачиняється лише сфера непродовольчої торгівлі, послуг та розваг – ТРЦ, кафе, ресторани, бари (крім доставки та замовлень на винос), кінотеатри, фітнес-клуби. У школярів на цей час канікули, але дитячі садочки можуть працювати”, – пояснив голова комітету.

За його словами, запровадити «м’який» варіант локдауну та дати можливість бізнесу попрацювати перед святами у піковий сезон вдалось завдяки двом чинникам.

“По-перше, вчасно встигла «наростити м’язи» наша сфера охорони здоров’я. Завантаженість лікарень в середньому зменшена до рівня в 50%. Значно збільшена кількість ліжок з підведеним киснем, ліжок інтенсивної терапії. І навіть за негативного сценарію – стрімкому збільшенні кількості нових хворих і госпіталізованих до кінця грудня-початку січня – наша медицина повинна впоратись. Другий чинник – певний позитивний ефект від карантину вихідного дня: другий тиждень щодобова кількість інфікованих перебуває на стабільному рівні, в результаті ми на сьогодні маємо не 20 тисяч нових інфікованих, а лише 13 тисяч”, – зазначив Радуцький.

Як повідомлялося, уряд ухвалив рішення посилити карантинні обмеження на період з 8 по 24 січня.

 

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.