Макогон: Через Північний потік-2 Україна щороку втрачатиме більше 5 млрд доларів

Макогон: Через Північний потік-2 Україна щороку втрачатиме більше 5 млрд доларів

Фото facebook.com/mcfire76

Запуск російського газопроводу “Північний потік-2” призведе до того, що Україна щорічно втрачатиме 5-6 млрд доларів. Це будуть прямі і непрямі втрати, якщо транзит по території України припиниться.

Про це в інтерв’ю ExPro заявив глава Оператора ГТС Сергій Макогон, передає РБК-Україна. 

За його словами, залишається тільки надія на те, що санкції зможуть зупинити будівництво “Північного потоку-2”, оскільки досі немає компромісного варіанту, який був би вигідний Україні.

“1,5 млрд доларів ми заробляємо на транзиті. Якщо газ піде через “Північний потік-2”, у нас він автоматично подорожчає, так як вартість транспортування з Німеччини буде дорожче. Це ще близько 2-3 млрд доларів втрат для економіки. Крім того, додаткові субсидії, оскільки газ подорожчає. Я оцінюю прямі і непрямі втрати України від запуску “Північного потоку-2″ в 5-6 млрд доларів на рік”, – заявив Макогон.

Він також зазначив, що у разі запуску газопроводу і зупинки транзиту Україною газ подорожчає приблизно на 50 доларів за тисячу кубометрів, оскільки вартість транспортування до України зросте. А якщо подорожчає газ, то зростуть ціни і на весь український промисловий експорт.

ЕкономікаПолітика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.