Кулеба: Україну та Німеччину об’єднують пам’ять, примирення та спільне європейське майбутнє

Кулеба: Україну та Німеччину об'єднують пам'ять, примирення та спільне європейське майбутнє

Фото: germany.agroua.net

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас у День пам’яті та примирення, 8 травня, обмінялися листами.

“Той випадок, коли дипломатичне листування з рутини перетворюється на особливо довірливу комунікацію між державами. Ми з колегою і другом Гайко Маасом обмінялися такими листами з нагоди 8 травня. Україну та Німеччину об’єднують пам’ять, примирення та спільне європейське майбутнє”, – написав Кулеба у соцмережі Twitter.

Він також оприлюднив фотокопії листів.

“Сьогодні Німеччина стоїть на боці України та висловлює свою солідарність з нею, виступає на міжнародній арені за суверенітет і територіальну цілісність та підтримує курс її євроатлантичних реформ. Я переконаний у тому, що пам’ять про варварську війну, розв’язану Німеччиною, про жертв цієї війни в Україні, а також про ту відповідальність за мир та безпеку в Європі, яка звідси випливає, залишиться міцною основою відносин між нашими державами”, – написав Маас у своєму листі.

Він також висловив подяку народу України та інших країн, які постраждали від націонал-соціалізму в роки Другої світової війни, за простягнуту руку примирення.

Кулеба, у свою чергу, подякував Маасу за підтримку України та його особисті зусилля для припинення війни, яку Росія розв’язала проти України, а також за підтримку євроатлантичних реформ.

“Переконаний, що, зокрема завдяки цим зусиллям, Україна та Німеччина матимуть не лише трагічне минуле, а й щасливе спільне майбутнє в об’єднаній Європі”, – наголосив він.

ЄСІсторіяПолітика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.