Кулеба: Вирок Дмітрієву – це війна з правдою про історію України у складі СРСР

Кулеба: Вирок Дмітрієву - це війна з правдою про історію України у складі СРСР

Фото: Reuters

Міністр закордонних справ України і віце-прем’єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що вирок Юрію Дмітрієву – це війна з правдою про історію України у складі СРСР.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“Три з половиною роки російська держава воювала із 64-річним істориком Юрієм Дмитрієвим. Сьогодні був оголошений вирок: 3,5 роки позбавлення волі у колонії”, – пише Кулеба.

“Це була б війна суто з правдою російської історії, але Юрій Дмитрієв досліджував сталінський Великий терор і відкрив світові страшну таємницю Сандармоху. Урочища, в якому за наказом Сталіна протягом лише одного тижня восени 1937 року знищили тисячі політв’язнів. Серед них були сотні українців. Там скосили наших найкращих, українське Розстріляне відродження: Валер’яна Підмогильного, Миколу Куліша, Леся Курбаса, Антіна Крушельницького, Миколу Зерова, Валер’яна Поліщука, Мирослава Ірчана, Григорія Епіка та інших. Тому цей вирок безпосередньо стосується і нас – це війна з правдою про історію України у складі СРСР”, – наголошує очільник МЗС.

“Юрій Дмитрієв є жертвою прагнення російської держави затоптати історичну пам’ять і тих, хто її береже. Результат буде протилежним. Ще більше людей захочуть довідатися правду. І не лише про Дмитрієва, а й про те, що він знайшов у землі та в архівах”, – завершив Кулеба.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.