Кравчук: РФ порушує Договір про нерозповсюдження ядерної зброї

Кравчук: РФ порушує Договір про нерозповсюдження ядерної зброї

Фото з архіву “Дня”

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що Російська Федерація порушує міжнародний Договір про нерозповсюдження ядерної зброї тим, що блокує доступ інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) до ядерних матеріалів на території тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Блокування доступу інспекторів МАГАТЕ до ядерного матеріалу на тимчасово окупованих територіях – це ознаки свідомого порушення Російською Федерацією Договору про нерозповсюдження ядерної зброї”, – повідомляється на сторінці Української делегації для участі в ТКГ у Facebook.

За словами Кравчука, перешкоджаючи діяльності МАГАТЕ в Україні, Росія дискредитує себе як член МАГАТЕ та як постачальник ядерних послуг і технологій до третіх країн.

Він також зазначив, що “саме через блокування Росією доступу Міжнародної ядерної організації до ядерних матеріалів в ОРДЛО, Україна досі не може надати МАГАТЕ розширеного висновку за результатами застосування гарантій МАГАТЕ в Україні у 2020 році”.

Кравчук додав, що “вкотре під час засідання ТКГ на рівні глав делегацій представники Росії знову заблокували розгляд питання з розмінування ділянок, погоджених улітку 2020 року в рамках роботи підгрупи з безпеки”.

Пропозиції української делегації щодо розблокування роботи КПВВ з боку ОРДЛО, повернення до повного та всеосяжного режиму припинення вогню, узгодження плану розмінування та графіка проведення ремонтних робіт на ключових об’єктах критичної інфраструктури поблизу лінії розмежування, а також звільнення всіх утримуваних осіб “залишилися без належної реакції російської сторони”.

ПолітикаРосіяСитуація
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.