Командувач Об’єднаних сил: ЗСУ готові й надалі давати гідну відсіч окупантам

Командувач Об’єднаних сил: ЗСУ готові й надалі давати гідну відсіч окупантам

Фото: Facebook / Міністерство оборони України

«Збройні Сили України, що сьомий рік поспіль самовіддано захищають державу від російської збройної агресії, готові й надалі давати гідну відсіч окупаційним військам. Поряд з цим, на виконання рішень вищого політичного керівництва держави, Об’єднані сили мають забезпечити дотримання режиму повного та всеосяжного припинення вогню за умови дзеркальних дій з боку противника», – заявив Командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко на брифінгу для представників ЗМІ.

«Випереджаючи питання щодо можливості відкриття вогню у відповідь, наголошуємо: ніхто не може заборонити військовослужбовцям захищати себе та побратимів у випадку явної збройної агресії. Це гарантовано міжнародним гуманітарним правом», – заявив Кравченко.

Командувач Об’єднаних сил запевнив, що у разі порушення противником режиму «тиші» і створенні загрози їх життю, відповідь Збройних Сил України буде миттєвою і рішучою.

Він також зазначив, що Об’єднаним силам притаманна і інша функція,  крім захисту Держави від зовнішнього ворога, – це відновлення і розбудова визволених міст Донеччини і Луганщини.  Цього року вдалося відновити біля 300 житлових будинків у 12 населених пунктів. 

Скоординовано пересування більше 5000 гуманітарних конвоїв в районі проведення ООС від 47 міжнародних, гуманітарних, благодійних організацій та Фондів, загальною вагою понад 800 тонн.

Відновлюються об’єкти дорожньої інфраструктури, мережі енерго- та водопостачання.

Проведено 63 заходи з патріотичного виховання молоді в 32 населених пунктах у 108 шкільних та дошкільних закладах.

Близько 13 000 особам цивільного населення надано медичну допомогу.

Організовано гасіння масштабних пожеж силами та засобами підрозділів Об’єднаних сил, допомагали місцевому населенню ліквідовувати наслідки стихії, надавали медичну допомогу, підвозили питну воду, розчищали за допомогою інженерної техніки під’їзди до будинків та дороги в населених пунктах, допомагали відновлювати будинки та об’єкти інфраструктури.

«Ми знаємо ціну «хлібного», «шкільного» та багатьох інших оголошених припинень вогню. Хочу запевнити всіх, ми дійсно прагнемо миру, однак хай наша миролюбність не вводить в оману противника і не розцінюється як слабкість. Ми завжди готові до адекватної відсічі ворогу!», – запевнив генерал-лейтенант Володимир Кравченко. 

Повний текст заяви наводить пресслужба Міністерства оборони України.

 

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.