Кабмін оцінив втрати туристичної галузі від коронавірусу

Кабмін оцінив втрати туристичної галузі від коронавірусу

Фото з архіву “Дня”

Кабінет міністрів України оцінив втрати туристичної галузі від коронавірусу в 1,5 мільярда доларів.

Про це повідомляє урядовий портал.

Зазначається, що втрати імпорту та експорту послуг, пов’язаних з подорожами, від пандемії оцінюються в понад 1,5 млрд доларів, тому головною метою наразі є захист туристичних підприємств від масових банкрутств та стабілізація їх роботи.

“Паніка пройде, заборони на пересування будуть поетапно зніматися, але у людей може залишитися внутрішній страх та загострений інстинкт самозбереження. Туристи можуть змінити свої звички, що вимагатиме зміни формату їх обслуговування. Однією з головних поведінкових змін стане соціальна дистанція”, – йдеться у повідомленні.

Також в уряді повідомили, що в ситуації, що склалась, внутрішній туризм має значно кращі шанси на швидке відновлення, ніж виїзний.

Якщо частина туристично орієнтованих країн не відкриє до осені свої кордони, то українці спочатку поїдуть батьківщиною”, – підкреслили в Кабміні.

Зокрема Міністерство культури та інформаційної політики разом із профільним комітетом ВР розробили законопроєкт №3377, яким, пропонують:

1) звільнити операції з надання туристичних послуг від сплати: податку на додану вартість; податку на прибуток та ЄСВ; земельного податку та податку на нежитлову нерухомість;

2) скасувати туристичний збір до кінця 2020 року;

3) ввести податкові пільги на оплату оренди та землю державної та комунальної власності.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.