Ймовірно скорочення видобутку нафти в світі на 20 млн барелів на добу
За прогнозами аналітиків в Саудівській Аравії ймовірно скорочення видобутку нафти на 20 мільйонів барелів на добу. Ця динаміка може бути підтримана, якщо країни, які не підписали свого часу угоду ОПЕК + також скоротять видобуток.
Рівень видобутку нафти знизиться природним шляхом значно більше, ніж було заплановано під час нової угоди ОПЕК + і виявиться більш, ніж 20 млн барелів за один день. Про це заявив міністр енергетики СУ Абдул Азіз бен Салман під час свого інтерв’ю Financial Times.
Угода була укладена між Росією і державами ОПЕК. Відповідно до цієї угоди передбачалося, що за період з травня видобуток нафти за добу буде скорочено лише на 9, 7 млн барелів. Однак, за умови, що країни, що не входять в цю угоду теж скоротять видобуток, зниження може скласти 20 млн барелів за день.
За прогнозами протягом травня Саудівська Аравія зменшити видобуток зі свого боку з 12 до 8, 5 млн барелів за добу. На думку Салмана, його країна прийняла участь в запущеній з початку березня цінової війни. Це був вимушений захід, яка стала “небажаним відходом” від проведеної Саудівською Аравією політики зниження видобутку нафти. Цього вектора розвитку країни ОПЕК + намагалися дотримуватися протягом трьох попередніх років.
Останнім часом Саудівська Аравія цілеспрямовано знижувала рівень цін на нафту, одночасно поступово нарощуючи обсяги її виробництва. Такі заходи дозволили країні створити фінансовий буфер, і тим самим підтримати економіку королівства.
Саламан також заявив, що країна могла б зберігати таку тенденцію ще протягом тривалого часу, але в кінцевому підсумку такі дії могли б закінчитися вкрай руйнівно для економіки.
Остання угода ОПЕК + було підписано 12 квітня. Його дія триватиме до 30 квітня 2020 р, а обговорення можливості продовження заплановано на грудень 2021 року. В операції взяли участь 23 країни. За домовленістю рівень зниження нафтовидобутку в травні-червні складе 9,7 млн бар на добу, липні до завершення 2020 р – 7,7 бар на добу, з початку і до 2022 року – 5,7 млн бар на добу. База відліку квот нафтовидобутку жовтень 2018 р