Геращенко: Пожежі в Київській і в Житомирській областях, на думку експертів, мають характер умисних підпалів

Геращенко: Пожежі в Київській і в Житомирській областях, на думку експертів, мають характер умисних підпалів

Фото: Facebook / Антон Геращенко

Пожежі в екосистемах Київської та Житомирської областей, на думку експертів, мають характер масових умисних підпалів, заявив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко і закликав громадян фіксувати підозрілі транспортні засоби та осіб, і повідомляють про них правоохоронцям.

“Пожежі, що почалися в Київській і тривали в Житомирській області, на думку експертів, мають характер масових умисних підпалів. Блискавка або інший природний чинник може викликати пожежу в одному випадку з 1000, або з ще меншою ймовірністю”, – написав Геращенко на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук в суботу.

Він зазначив, що підозру викликає і той факт, що пожежі, що почалися в Чорнобильській зоні на північ від Києва, а потім продовжилися в Житомирській області на північний захід від Києва, наклалися на стійкий північно-західний вітер, що відносить продукти горіння в бік столиці.

“При цьому ми не спостерігаємо масових лісових пожеж у Білорусі, що перебуває в тій самій кліматичній ситуації, а також на південь, схід і захід від Києва, а також в інших регіонах українського Полісся – в Рівненській або Житомирській областях”, – звернув увагу заступник голови МВС України.

У зв’язку з цим Геращенко закликав усіх відповідальних громадян фіксувати номери підозрілих транспортних засобів і фотографувати осіб, можливо причетних до підпалів лісів навколо Києва, і негайно повідомляти про це в поліцію.

Також він повідомив, що поліція Київської області розшукує двох громадян, які пересуваючись на мопедах без номерних знаків, навмисне підпалили суху траву в заплаві річки Ірпінь.

“Це вже зовсім не жителі сіл, які через недомислення підпалюють суху траву, для того щоб полегшити собі весняні польові роботи в городі. Якщо у Вас є інформація про осіб або можливе місцезнаходження цих двох громадян, прохання повідомити інформацію в поліцію за телефоном: +380 95 318 2837 або 102”, – закликав Геращенко і опублікував відеозапис від очевидця, який зняв двох чоловіків на мопедах біля палаючого сухостою.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.