Епіфаній: Приклад жінок-мироносиць спонукає нас робити сьогодні те, що можемо зробити

Епіфаній: Приклад жінок-мироносиць спонукає нас робити сьогодні те, що можемо зробити

Фото: pomisna.info

У третю неділю після Пасхи, 3 травня 2020 року, Православна Церква вшановує пам’ять святих жінок-мироносиць: Марії Магдалини, Марії Клеопової, Соломії, Іоани, Марфи і Марії, Сусанни та інших.

Цього дня Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі, повідомляє пресслужба ПЦУ.

Його Блаженству співслужили намісник Золотоверхої обителі архієпископ Вишгородський Агапіт, всечесна братія монастиря та запрошене духовенство.

Після прочитання Євангелія Предстоятель помісної Української Православної Церкви виголосив першосвятительське слово проповіді.

«Дорогі брати і сестри, і ми з вами повинні користуватися тими можливостями, які маємо сьогодні, зараз, щоби виявляти свою віру та творити добрі справи. Не слід чекати того, коли обставини зміняться до кращого, коли будемо мати більше можливостей – і тоді будемо, на нашу думку, робити щось більше, а сьогодні не зробимо нічого. Приклад жінок-мироносиць спонукає нас робити сьогодні те, що можемо зробити, а як говорить Господь, «завтра саме за себе піклуватиметься. Досить кожному дневі своїх турбот», – сказав Митрополит Епіфаній.

Під час богослужіння лунала всеукраїнська молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

Жінки, память яких сьогодні згадує Свята Церква, називаються мироносицями тому, що за поховальним звичаєм вони прийшли до гробу з миром, тобто запашною олією, щоби намастити тіло померлого Ісуса Христа. Пізнього вечора суботи, як тільки завершився час спокою, вказаний законом Мойсеєвим, вони придбали все необхідне, щоби наступного дня знову послужити Спасителю. Спонукані любов’ю, ці святі жінки хотіли зробити те, що було у їхніх силах, щоби виявити, засвідчити її у добрій справі.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.