До Чорного моря прямує ракетний есмінець ВМС США

До Чорного моря прямує ракетний есмінець ВМС США

Фото: Facebook / USS PORTER (DDG-78)

Американський есмінець USS Porter класу «Арлі Берк» вирушив із Середземного в Чорне море. Мета його прибуття – забезпечення безпеки в регіоні та участь у морських операціях із союзниками та партнерами по НАТО.

Про це повідомили у Шостому флоті військово-морських сил США, передає Укрінформ.

«Повернення корабля Porter у Чорне море підтверджує прихильність 6-го флоту США і ВМС США до наших союзників і партнерів по НАТО. Наша участь у багатонаціональних навчаннях, таких як Sea Breeze, є реальною демонстрацією рішучості США відносно колективного захисту Європи», – сказав командувач флотом віцеадмірал Джейн Блек.

За словами віцеадмірала, есмінець Porter, а також додаткові літаки ВМС США P-8 від Патрульної ескадрильї ВП (47) братимуть участь в українсько-американських спільних навчаннях Sea Breeze – 2020. ВМС США регулярно діють у Чорному морі відповідно до міжнародного права, включно з Конвенцією Монтре.

Учасники Sea Breeze прагнуть створити комбінований потенціал та потенціал для забезпечення морської регіональної безпеки й сприяння співпраці між країнами-партнерами.

У навчаннях планується задіяти 2 тисячі осіб з дев’яти країн, в тому числі 27 кораблів і 19 літаків.

Держави, які планують брати участь у Sea Breeze – 2020, включають Болгарію, Грузію, Норвегію, Румунію, Іспанію, Туреччину, Україну та США.

Ракетний есмінець Porter, що дислокується в іспанському морському порту Рота, проводить військово-морські операції в районі 6-го флоту США на підтримку інтересів національної безпеки США в Європі.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.