Для членства в НАТО Україні бракує лише прогресу в інституційних реформах – Сіммонс

Для членства в НАТО Україні бракує лише прогресу в інституційних реформах - Сіммонс

Фото з архіву “Дня”

Держави, які є членами Північноатлантичного альянсу, підтримують прагнення України вступити до НАТО, і питання про те, чи може українська держава приєднатися до альянсу, вже в принципі вирішено.

Про це заявила посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс, передає “Інтерфакс-Україна”.

Дипломатка зазначила, що розмови про те, що потрібно Україні для вступу до НАТО, з українською владою “відбуваються регулярно, однак зрушень поки що немає”.

“Із залученням України, її участю в операціях НАТО – все чудово, і прогрес очевидний. Але щодо інституційних реформ, яких потребує членство, то залишається багато роботи, – в деяких сферах більше, ніж в інших”, – наголосила Сіммонс.

Вона уточнила, що, зокрема, Україні необхідно провести інституційну реформу в сфері оборони.

“Я послідовно і скрізь наголошую: воювати на фронті дуже важливо, але так само важливо мати надійну систему підтримки в тилу. І тут має бути якийсь прогрес. На додачу, статус партнера розширених можливостей і План дій щодо членства чітко говорять: є супутні реформи, в яких також має бути прогрес. Це судова реформа і реформа безпекового сектора”, – зазначила дипломатка.

Сіммонс додала, що одним із її завдань, як посла контактного консульства НАТО в Україні (перехідний статус, який із 2019 року тимчасово мають британське й канадське посольства – ІФ) є проведення діалогу з Україною, а також надання допомоги на шляху членства країни в альянсі.

НАТОПолітика
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.