Дякую, що зберігаєте історію: Зеленський відвідав Національний музей історії України у Другій світовій війні

 Дякую, що зберігаєте історію: Зеленський відвідав Національний музей історії України у Другій світовій війні

Фото: president.gov.ua

У День перемоги над нацизмом Президент Володимир Зеленський відвідав Національний музей історії України у Другій світовій війні та оглянув експозицію виставок «Історія Другої світової війни» та «Україна. Незакінчена війна».

Генеральний директор музею Іван Ковальчук та завідувач відділу науково-просвітницької роботи Дмитро Гайнетдінов ознайомили Главу держави з виставкою «Український Схід», повідомляє пресслужба Офісу Президента. 

Ця експозиція заснована та розвивається з 2015 року. У ній представлені предмети та артефакти, які розкривають особисті історії не лише бійців, які захищали територіальну цілісність України, а й мирних мешканців, котрі опинилися в умовах бойових дій. Зокрема, серед експонатів у інсталяції «Сіра зона» представлені речі та дитяча гойдалка з селища Золоте-4, посічені мінометним вогнем.

На виставці також є автомобіль майора ЗСУ, Героя України Андрія Кизила, який загинув унаслідок мінометного обстрілу неподалік Авдіївки.

Президент зробив запис у книзі почесних гостей, у якому подякував колективу музею за збереження нашої історії.

«Вражає, сильно і страшно. Дякую, що зберігаєте історію. Це наша історія. Це наші люди. Наші герої, наші перемоги і втрати. Ми переможці Другої світової війни, але з втратами 8 мільйонів людей. Вічна пам’ять», – написав Глава держави.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.