Червоний хрест надасть гумдопомогу для подолання наслідків негоди на Заході України

 Червоний хрест надасть гумдопомогу для подолання наслідків негоди на Заході України

Ілюстративне фото Reuters

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина зустрілася з керівництвом Національного комітету Червоного хреста України, який погодився надати гуманітарну допомогу для подолання наслідків підтоплень в Івано-Франківській, Львівській, Закарпатській та Чернівецькій областях.

Про це повідомляє пресслужба Євроінтеграційного порталу.

Як повідомляється на порталі, перелік першочергових потреб для цих областей в одноденний термін мають сформувати в Мінрегіоні, Мінсоцполітики та Держслужбі України з НС. Відповідне доручення Стефанішина підписала в середу, 1 липня.

“У Червоному хресті одразу відгукнулися на моє звернення надати гуманітарну допомогу. Ми домовилися зібрати узагальнені дані через координаційний механізм віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та негайно передати їх до Національного комітету Червоного хреста України. У такий спосіб можна буде централізовано та швидко отримати гуманітарну допомогу в ті регіони і тим громадянам, які цього найбільше потребують. Відповідне доручення і лист уже підписано та надіслано міністерствам через систему електронного документообігу для якнайшвидшого відпрацювання”, – зазначила Стефанішина.

Згідно з інформацією, ця допомога є додатковою до тієї, яку раніше уряд України виділив своїм рішенням з резервного фонду на суму понад 700 млн грн.

За попередніми оцінками, найпріоритетнішими потребами для постраждалого населення є:

– Життєзабезпечення евакуйованих та постраждалих осіб (облаштування місць тимчасового проживання, харчування, забезпечення одягом, продуктами, предметами першої необхідності тощо);

– Відновлення стійкої роботи об’єктів комунального господарства, які потрібні для підтримки безпечної життєдіяльності, зокрема водопровідно-каналізаційних споруд і мереж, системи електро- і газопостачання;

– Забезпечення засобами санітарно-епідеміологічного контролю для попередження спалахів інфекційних захворювань;

– Надання соціальної допомоги, зокрема фінансової;

– Відновлення зруйнованих будівель та споруд, а також критично важливих об’єктів інфраструктури постраждалих регіонів.

“Після отримання даних про обсяги та перелік першочергових потреб Ольга Стефанішина продовжить переговори з представниками Червоного хреста в Україні для якнайшвидшого отримання гуманітарної допомоги для Західних областей, які постраждали від повеней та їхніх наслідків”, – йдеться у повідомленні.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.