Бізнес-асоціації категорично проти введення надзвичайного стану із зупинкою всіх нестратегічних підприємств

Бізнес-асоціації категорично проти введення надзвичайного стану із зупинкою всіх нестратегічних підприємств

Фото: prm.ua

Зупинка всіх нестратегічних підприємств у рамках боротьби з COVID-19 катастрофічно позначиться на економіці.

Така позиція викладена у спільній заяві Спілки українських підприємців (СУП), Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), Федерації роботодавців (ФРУ), Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), асоціації ІТ Ukraine, Бізнес 100, СЕО club.

“Ми повністю згодні, що це надзвичайна загроза для громадян України і необхідні максимальні заходи для захисту здоров’я людей. Водночас ми вважаємо, що введення надзвичайного стану із зупинкою більшості нестратегічних підприємств є передчасним і може завдати катастрофічного удару по економіці України”, – йдеться у спільній заяві.

Бізнес вимагає від усіх гілок влади негайно залучити його до розробки покрокових дій для скорочення впливу негативних наслідків пандемії на економіку та ухвалювати такі рішення лише після обговорення з бізнес-спільнотою.

Порівняно з іншими країнами Україна застосувала найжорсткіші заходи – заборону міжнародного і міжміського сполучення, обмеження руху міського транспорту, закриття громадських закладів і установ, зазначили бізнес-асоціації.

“Країни, де кількість хворих на мільйон людей перевищує показники України в сотню разів (Німеччина – 286 хворих на мільйон осіб, Нідерланди – 246, Швеція – 191), використовують лише частину заходів, які ввела Україна. Водночас Україна планує нове вагоме розширення комплексу заходів до вже наявного переліку, яке можна порівняти тільки з введеними заходами у регіонах Італії та Китаю, які найбільше постраждали, зокрема, заплановано заборону діяльності підприємств, які, не входять до переліку критичної інфраструктури”, – зазначили бізнес-асоціації, наголошуючи: це загрожує втратою мільйонів робочих місць і значними втратами бюджетів різних рівнів.

Бізнес-співтовариства наголошують також на необхідності якнайшвидше виконати зобов’язання України перед МВФ для отримання фінансування, скоротити витрати бюджету, зокрема зупинити фінансування держпрограм, а також забезпечити швидку та ефективну верифікацію одержувачів пенсійних, соціальних виплат і пільг, щоб виявити неіснуючих одержувачів.

“Держава зі свого боку має забезпечити неоподатковуваний мінімальний дохід працівникам, які постраждали від введення карантинних заходів”, – зазначено в повідомленні.

Крім цього, варто зупинити нарахування будь-яких фінансових санкцій всім підприємцям і компаніям, які мають кредити у банківських та інших фінустановах, зазначає бізнес-співтовариство.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.