Білорусь призупиняє участь у “Східному партнерстві” та відкликає посла в ЄС

Білорусь призупиняє участь у "Східному партнерстві" та відкликає посла в ЄС

Фото: Reuters

Білорусь призупиняє свою участь в ініціативі ЄС для сусідніх країн – “Східне партнерство”.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті МЗС Білорусі.

Сьогодні до Міністерства закордонних справ Білорусі був викликаний очільник Представництва ЄС в Республіці Білорусь Дірк Шубель.

Під час зустрічі Послу ЄС була заявлена ​​”тверда позиція білоруської сторони про абсолютну неприйнятність застосування санкцій як інструменту тиску на суверенну та незалежну державу”.

Дипломату була доведена інформація про конкретні кроки в рамках вимушеного реагування на дії, що “загрожують національній безпеці Білорусі та завдають прямої шкоди її економіці та громадянам”.

Тому Республіка Білорусь призупиняє свою участь в ініціативі ЄС «Східне партнерство».

Також повідомляється, що Білорусь починає процедуру припинення дії Угоди про реадмісію з ЄС. Окрім того, постійного представника Білорусі при ЄС відкликають до Мінська для консультацій.

“Очільнику Представництва ЄС в Республіці Білорусь також запропоновано виїхати до Брюсселя для консультацій, щоб довести своєму керівництву позицію білоруської сторони щодо неприйнятності тиску та санкцій”, – йдеться у заяві.

МЗС Білорусі оголосило, що у відповідному порядку буде заборонений в’їзд до Білорусі представникам європейських структур та особам з країн ЄС, “які сприяли запровадженню обмежувальних заходів” проти Мінська.

ПолітикаСитуація
Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.