Байден підбив підсумки зустрічі з Путіним

Байден підбив підсумки зустрічі з Путіним

Фото: Reuters

За підсумками двосторонньої зустрічі Джо Байдена і Володимира Путіна в Швейцарії 16 червня президент США проводить персональний брифінг для представників ЗМІ.

Всі подробиці прес-конференції Байдена, головні заяви про результати переговорів наводить РБК-Україна.

20:37 “Я чітко йому (Путіну, – ред.) сказав, що наслідки цього будуть руйнівні для Росії. Я йому сказав, що дуже багато означає, коли країна має таких ув’язнених”, – сказав Байден відповідаючи на питання, що сталося б, якби Навальний загинув у російській тюрмі.

20:35 США і РФ почали двосторонній діалог щодо стратегічної стабільності, зокрема по контролю озброєнь. “Це означає, що наші дипломати і військові експерти зможуть зустрітися і обговорити, як ми можемо захистити наші народи від небезпек, які представляє нове, витончене озброєння, що підвищує ризик військового конфлікту”, – сказав Байден. За його словами, також порушувалося питання кібербезпеки. За словами Байдена, він передав Путіну список з 16 сфер критичної інфраструктури, які не повинні піддаватися кібератакам, від енергетики, до систем водопостачання.

Також за словами Байдена, обговорювалися питання гуманітарної допомоги жителям Сирії, іранську ядерну програму, демілітаризацію Арктики, боротьбу з тероризмом в Афганістані.

“Росія не може диктувати, що відбувається в світі”, – додав Байден.

20:33 “Я передав непорушну прихильність США до суверенітету України, ми обговорили мінські домовленості. Він (Путін, – ред.) не заперечував мені, але звичайно відмінності були”, – зазначив Байден.

Байден додав, що виклав Путіну бачення практичної роботи, яку можуть здійснити дві країни.

20:27 “Я чітко сказав Путіну, що ми будемо піднімати питання, пов’язані з фундаментальними правами людини”, – сказав Байден, згадавши в цьому контексті російського опозиціонера Олексія Навального, а також діяльність американських ЗМІ в РФ.

“Я сказав Путіну, що не можу зберегти довіру свого народу, якщо не буду відстоювати права людини”, – підкреслив Байден.

20:25 “Було багато галасу довкола саміту, але немає заміни діалогу..У нас є відмінності, але Путін розуміє, чому я кажу, те, що кажу. Ми будуємо відносини не для шкоди комусь, а для користі американському народу”, – сказав Байден.
Головне про саміт Байдена і Путіна

Зустріч президентів США і Росії була організована на віллі Ла Гранж в Женеві. Саміт Джо Байдена з Володимиром Путіним став завершальним в рамках першого візиту в Європу Байдена після його перемоги на виборах президента в 2020 році.

Напередодні переговорів сторони погодили основну тему порядку денного – перспективи російсько-американських відносин і можливість подальшої співпраці двох країн.

16 червня відбулося декілька раундів саміту у вузькому і розширеному форматах із перервою. Під час закритої частини крім Байдена і Путіна на переговорах були присутні держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.

Через зустріч президентів над Женевою частково закрили повітряний простір, для охорони заходу задіяли майже 2 тис військових та правоохоронців. Жителям міста рекомендували працювати з дому 16 червня. Перекрили для відвідування парки “Ла-Гранж” і “О-Вів”, набережні Женевського озера.

Президент США Джо Байден розповів про переговори з президентом Росії Володимиром Путіним. Вони домовились, що потрібно встановити спільні правила для США і Росії.

Про це заявив на брифінгу Байден, передає РБК-Україна.

РФ і США детально обговорили подальші кроки в сфері стратегічної стабільності, запускають діалог щодо стратегічної стабільності.

“Ми маємо встановити спільні правила, за якими будемо рухатись вперед. Це не тільки для користі Росії та США, а для користі всьому світу”, – заявив Байден.

Наступні 6-12 місяців покажуть, чи вдалося РФ і США запустити стратегічний діалог, домовитися про обмін ув’язненими, повідомив президент США.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.