Американська нафта подешевшала до 30-річного мінімуму

Американська нафта подешевшала до 30-річного мінімуму

Фото: Reuters

Травневі ф’ючерси на нафту WTI впали більш ніж на 50% у понеділок, досягнувши мінімальної позначки більш ніж за 30 років на тлі побоювань з приводу переповнення американських нафтосховищ в умовах рекордно низького світового попиту.

Вартість ф’ючерсів на WTI на травень на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до 19:39 знизилася на $ 10,34 (56,6%) – до $ 7,93 за барель, що є мінімумом принаймні з 1986 року. У разі збереження такої динаміки одноденне падіння WTI стане максимальним за всю історію спостережень.

Травневі ф’ючерси WTI закінчуються у вівторок увечері. Водночас наступний контракт WTI з поставкою в червні торгується за ціною близько $ 22,72 за барель.

Червневі ф’ючерси на Brent на лондонській біржі ICE Futures до цього часу подешевшали до $ 26,72 за барель, що на $ 1,36 (4,84%) нижче ціни на закриття попередньої сесії. Ціна Brent під час торгів опускалася до $ 25,99 за барель, мінімальної позначки з 2 квітня 2020 року.

Інвестори турбуються, що потужності для зберігання нафти в США, особливо в Кушингу, штат Оклахома, незабаром будуть вичерпані, зазначає Trading Economics. Крім того, світовий попит на нафту, за оцінками, впав на 30% на тлі обмежувальних заходів, прийнятих у зв’язку зі спалахом коронавірусу.

Кількість діючих нафтових бурових установок в США за минулий тиждень скоротилася на 66 і склала 438, що є мінімальним показником з жовтня 2016 року, свідчать дані американської нафтосервісної компанії Baker Hughes. Минулого року в цей день в країні працювали 825 бурових.

Всього за останні п’ять тижнів кількість установок впала на 245, оскільки поширення коронавірусу COVID-19 і обмежувальні заходи, що вводяться, знижують попит на нафту. Крім того, сильне падіння нафтових котирувань змушує виробників зупиняти свою діяльність або істотно скорочувати активність.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.