65 літаків заарештовано за рейси до анексованого Криму, – Офіс генпрокурора

65 літаків заарештовано за рейси до анексованого Криму, - Офіс генпрокурора

Фото: Reuters

Офіс генерального прокурора України повідомляє про накладення арештів на 65 літаків-порушників порядку в’їзду та виїзду з окупованого півострова Крим, передає Інтерфакс-Україна з посиланням на сайт відомства.

“За процесуального керівництва прокуратури АР Крим Головне управління СБУ в АР Крим (з дислокацією в м. Херсоні) здійснює досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактами порушення службовими особами іноземних авіакомпаній правил міжнародних польотів і порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї (ст. 334, ч. 2 ст. 332-1 КК України)”, – йдеться в повідомленні.

У відомстві нагадали, що з березня 2014 року Україна закрила повітряний простір над окупованим півостровом Крим у зв’язку з неможливістю здійснювати нагляд за безпекою польотів під час організації повітряного руху. Офіційно було також припинено функціонування всіх аеропортів окупованого півострова.

“Незважаючи на це, наразі встановлено близько 40 російських авіакомпаній, що здійснюють регулярні пасажирські авіаперевезення до Криму, порушуючи міжнародні правила польотів та законодавство України. У зв’язку з цим прокуратура Автономної Республіки Крим спільно з ГУ СБУ в АР Крим звернулася до суду з клопотаннями про накладення арешту на літаки деяких російських авіакомпаній, що порушили порядок в’їзду/виїзду з/на окупований півострів та правила міжнародних польотів. Наразі заарештовано 65 повітряних суден-порушників”, – розповіли в Офісі генпрокурора.

Источник

Leave A Reply

Your email address will not be published.